Ford Özel Servis İstanbul Anadolu Yakası

Ford Özel Servis İstanbul Anadolu YakasıFord özel servis İstanbul Anadolu yakası tarafında oldukça fazla tercih edilen servisler arasında yer almaktadır. Bunun en önemli nedeni Ford’un Türkiye’de en fazla tercih edilen araçlardan olmasıdır. Ford marka araçlar oldukça kaliteli ve sağlamdır. Aracın daha uzun yıllar kullanılabilmesi için bakımlarının düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Arabaların garantilerinin devam edebilmeleri için Ford için özel servislere götürülmesi gerekmektedir. Aksi halde Ford marka aracın garantisi bozulmuş olacaktır. Ford özel servisler haricinde yapılacak olan herhangi bir işlemde kusur ya da hasar olması durumunda eksik ya da kusurlu işlemler sonucunda meydana gelecek olan arızlar aracın garanti kapsamı dışındadır.

Sanayi mi Yetkili Servis mi Tercih Edilmeli?

Ford özel servis İstanbul Anadolu yakası tarafında bulunan ve fazlaca tercih edilen servisler arasında yer almaktadır. Araçlar satın alındıktan sonra bakım ya da tamir amacıyla servislere götürülmek zorundadırlar. Ford Özel Servis kısmında karşımıza iki seçenek çıkmaktadır. Birincisi, yetkili servis olan özel servisler ikincisi ise, otomobil ustaları tarafından işletilen özel servislerdir. Aracın bakımı ya da tamiri yapılacakken servise mi sanayiye mi götürüleceği konusu araç sahipleri tarafından oldukça fazla merak edilmektedir. Bu süreç işlerken eğer aracın garantisi devam ediyorsa yetkili servise, eğer aracın garantisi yoksa sanayiye götürülmesi şeklinde devam etmektedir. Buradaki en önemli etken yetkili servislerin sanayiye göre daha pahalı olmasıdır.

Sanayi mi yoksa yetkili servis mi tercih edileceğinin daha net anlaşılması için kıyaslama yapmakta fayda olacaktır. Sanayi ve yetkili servisin kıyaslanması aşağıdaki gibidir:

  • Yetkili servisin saatlik ücreti sanayideki saatlik ücrete göre daha fazladır.
  • Yetkili serviste kullanılan parçalar orijinal parça olduğu için parçalar pahalıdır. Sanayide ise orijinal parçaya alternatif olarak yedek parçada bulunmaktadır.
  • Yetkili servislerde teknolojik yenilikler takip edilmektedir. Sanayide teknolojik bilgi akışı çok azdır ya da hiç yoktur.
  • Yetkili servisler ilgili markanın lisanslı yazılımı kullanmaktadır. Sanayide böyle bir durum söz konusu değildir.
  • Yetkili servisler fiyatı gereksiz yere şişirmezler. Sanayide ise gereksiz yere fiyat artırması yapılan durumlar vardır.

Ford Özel Servis İstanbul Anadolu Yakası Nereleri Kapsar ?

Ford özel servis İstanbul Anadolu yakası için araştırma yapıldığında özel servisin oldukça güvenilir olduğu görülmektedir. Ford Özel Servis İstanbul hizmeti veren firmamız bir çok alanda size hizmet veriyor.

Bize Ulaşın

Desteğe ihtiyacınız olduğu her an bir telefon uzaklığınızdayız.

+90 533 093 99 57

Nerede olursanız olun, bize bir telefon uzaklıktasınız!

Telefon Et Whatsapp