Ford Orijinal Yedek Parça

Ford Orijinal Yedek ParçaFord orijinal yedek parça alınması güvenlik açısından önemli bir noktadır. Orijinal olmayan yedek parçalar alındığı zaman ortaya güvenlik riski ve parça da kalitesizlik gibi olaylar çıkabilmektedir. Ford arabalar da her türlü onarım, bakım kaporta, boya gibi işlemleri ford yetkili servisler de yani orijinal şeyler kullanılan yerler de yaptırmak her açıdan daha mantıklı bir işlemdir. Ayrıca bu konular da arabayı yaptırdığınız servisten bilgi almak önemlidir. Servise bu konuyu sorduğunuz da zaten orijinal parça mı yan sanayi parça mı kullandığını öğrenmiş olursunuz.

Yedek Parça Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Eğer internet üzerinden Ford orijinal yedek parça alıyor iseniz yedek parçaların oem numarasını araç uyumluluğunuz ve şase numaranız ile kontrol etmeniz gerekmektedir. Sipariş vermeden ürünün aciliyeti var ise stok durumunu kontrol etmeniz gerekir. Eğer sipariş verdiğiniz firmanın elin de yedek parça var ise aynı gün kargolama işlemi de yapılmaktadır. Kontrol edilmemesi durumun da ürünün gelmesi ve kargoya verilmesi gecikebilir. Orijinal olup olmadığı ile ilgili emin olmak isteyenler öncelikle satın alacakları web sitesinin veya firmanın yorumlarını okumalıdır. Bu alan da uzman olan kişiler tarafından aynı zaman da deneyimi de yüksek olan firmalar ile bağlantı kurarak bir yedek parça alışverişi yapılmalıdır. Alacağınız ürünün markası da bu nokta da önemli bir faktördür. Başka markalar çok da kaliteli olmayan parçalar ürettiği için araba da sorun çıkabilir hatta güvenlik riski oluşturabilmektedir.

Ford Orijinal Yedek Parçalar Neler Olabilir?

Ford orijinal yedek parça kategorisi arasına yağ filtresi, hava filtresi, benzin filtresi ve fren balatası girmektedir. Yağ filtresinin amacı çift katlı filtre kağıdı olduğundan dolayı yağ da oluşan parçaları ve pisliği tamamen tutmayı sağlar. Hava filtresi, yüksek miktar da toz tutma kapasitesine sahip olduğu için motoru korumaktadır. Benzin filtresi, yakıtın için de bulunan ve yaklaşık 2 mikrona yakın pisliği tutmaktadır. Ayrıca basınç ve sarsıntı durumunda da bir sorun çıkarmadan çalışmaktadır. Fren balatası ise bütün yol koşulların da dengeli duruş sağlayarak sürüş emniyetini arttırmaktadır.

Efecan Oto firmamızda tüm yedek parçalara kaliteli ve orijinal bir şekilde ulaşmanız mümkündür. Ford Yedek Parça ihtiyacınız varsa +90 533 093 99 57 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz ve alanında uzman ekibimizden destek alabilirsiniz. Ford Özel Servis hizmeti veren firmamız Ford araç sahiplerine profesyonel destek vermeye devam ediyor.

Bize Ulaşın

Desteğe ihtiyacınız olduğu her an bir telefon uzaklığınızdayız.

+90 533 093 99 57

Nerede olursanız olun, bize bir telefon uzaklıktasınız!

Telefon Et Whatsapp